Dzień Strażaka

12-05-2011 13:16:36

W dniu 03.05.2013 odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka w Gminie Strzelce Wielkie. Gospodarzem tegorocznego święta była OSP Zamoście, która jednocześnie obchodziła 95 lecie swojego powstania. Z tej okazji został poświęcony i przekazany tej jednostce lekki samochód ratowniczo gaśniczy marki Lublin pozyskany nieodpłatnie z Komendy Miejskiej PSP w Łodzi.

osp1.JPG

Przekazania kluczy dokonała Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Pani Dorota Ryl. „Strażakom dziękuję za ich społeczną pracę. To dzięki nim mieszkańcy naszej gminy mogą czuć się bezpiecznie. Bardzo cenię sobie dotychczasową współpracę i życzę wszystkiego co najlepsze" - powiedział po poświeceniu samochodu Wójt Gminy Strzelce Wielkie Pan Janusz Komar. Całość imprezy uświetniły swoim występem: „Jankowskie Wolanki" oraz „Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Strzelce Wielkie".

osp2.JPG

W sobotę 4 maja poczet sztandarowy z OSP Strzelce Wielkie wziął udział w powiatowych obchodach dnia strażaka w Pajęcznie. Tym razem w imprezie udział wzięły wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Pajęczno i po jednej z pozostałych gmin powiatu. O godz 16.00 ruszył uroczysty przemarsz z targowicy do kościoła pod wez. Narodzenia Pańskiego. Tam również miała miejsce uroczysta odprawa i raport, który Prezesowi Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pajęcznie Henrykowi Mszycy złożył dowódca JRG w Pajęcznie kapitan Grzegorz Rogalewicz.  Po mszy św. wszyscy udali sie na uroczysty obiad do strażnicy OSP Makowiska.

osp3.JPG

osp 4.JPG